Щодо участі у заході «Презентація Фінтех каталогу 2023»
Заступником директора Департаменту – начальником управління промисловості, підприємництва та регуляторної політики Анатолієм Баганом прийнято участь в заході «Презентація Фінтех каталогу 2023», який відбувся 14 червня 2023 року.
УАФІК презентував Фінтех каталог 2023, який створений за підтримки Національного банку України, Міністерства цифрової трансформації України, Міжнародної фінансової корпорації (IFC, World Bank Group) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні (GGF), Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» та компанії Visa.
Каталог дає можливість ознайомитись з українськими фінтех-компаніями, дізнатись про їхні конкурентні переваги та історії успіху. Додатково до цього, читачі можуть ознайомитись зі станом українського фінтеху, оглядом його головних рушійних сил та прогнозами щодо подальшого розвитку ринку.
Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній — це об'єднання, що має на меті сприяти розбудові вітчизняного ринку фінансових технологій, створенню сильної фінтех-екосистеми та підвищенню фінансової інклюзії в Україні.
П’ятий рік поспіль УАФІК сприяє залученню інвестицій у фінтех-сектор, розбудові ринку фінансових технологій України, створенню сильної фінтех-екосистеми та підвищенню фінансової інклюзії. Одним з основних продуктів діяльності Асоціації є Український фінтех каталог.
Окрім презентації Каталогу на гостей чекали думки провідних експертів фінтех-ринку в рамках панельної дискусії щодо ролі фінтех-галузі у післявоєнному відновленні держави. В обговоренні взяли участь: Заріна Одінаєва (IFC), Андрій Поддєрьогін (НБУ), Ігор Кобзар (Проєкт USAID «Реформування фінансового сектору», Тарас Кириченко (ГК «Нова Пошта), Антон Тютюн (Ощадбанк), Ростислав Дюк (УАФІК).
Декілька цифр з дослідження:
• фінтех-ринок України нараховує 246 компаній, 7 з яких засновано у 2022 році;
• 77% українських фінтех-компаній базуються у Києві;
• 49% компаній назвали своїм ключовим ринком Україну, з них 24% компаній стикаються з проблемою законодавчого/регулятивного обмеження під час ведення бізнесу в Україні;
• найбільш поширеною технологією серед українських фінтех-компаній визнано АРІ. Водночас 79% фінтех-компаній вказали штучний інтелект як одну з перспективних технологій для українського ринку.
Детальніше ознайомитися з каталогом можна за посиланням: https://fintechua.org/fintech-catalog-2023