Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Науково - технічна та інноваційна політика

Опубліковано 10 квітня 2024 року о 09:40

Основні показники наукової діяльності за 2022 р.

За інформацією Головного управління статистики міста Києва в місті працює 231 організація, що виконує наукові дослідження і розробки. Налічується понад 3,3 тис. докторів та 7,5 тис. кандидатів наук.

Кількість працівників, задіяних у виконання наукових досліджень і розробок у 2022 році, становила 27727 особи, з них дослідників 20570, техніків 1954, допоміжного персоналу 5203.

Витрати на виконання наукових досліджень і розробок становили 10374,2 млн.грн.


Основні показники інноваційної діяльності промислових підприємств м. Києва за 2021 р. ¹

Питома вага підприємств, що займалися інноваціями – 5,6 %.

Питома вага реалізованої інноваційної продукції в обсязі промислової - 0,1 %.

Кількість упровадженої інноваційної продукції (товарів, послуг) промисловими підприємствами у 2021 році становить 206 одиниць, у т.ч. 91 - нових для ринку, 115 - нових лише для підприємства.


1 Періодичність проведення державного статистичного спостереження щодо інноваційної діяльності промислового підприємства змінена з "річної" на «один раз на два роки», починаючи з 2015 року.

Academ.City

 - Меморандум про взаєморозуміння щодо створення наукового парку "Academ.City"

- План заходів виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку "Academ.City" та Угоди про співпрацю між КМВА та НАНУ на 2023 рік

- План заходів Меморандуму щодо створення Академ.сіті на 2024.pdf 



Співпраця Департаменту промисловості та розвитку підприємництва з Національною академією наук України у 2023 році


Проводилася робота щодо реалізації проєкту створення наукового парку «Academ.City».

Організовано та забезпечено підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Academ.Сity» між Київською міською військовою адміністрацією та Національною академією наук України та Угоди про співпрацю між Київською міською військовою адміністрацією та Національною академією наук України (08.02.2023).

Узагальнено пропозиції структурних підрозділів щодо потреб у впровадженні розробок, отримання консультацій від фахівців інститутів Національної академії наук України для вирішення життєво важливих питань міста Києва та направлено до НАН України.

21.04.2023 року затверджено План заходів виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Аcadem.Сity» та Угоди про співпрацю між КМВА та НАНУ на 2023 рік.

Створено експертну підгрупу з представників спільної робочої групи НАН України, КМВА та залучених експертів, яка розроблятиме проєкти спільних рішень, спрямованих на реалізацію Меморандуму.

Спільно з НАН України організовано презентацію розробок для зміцнення обороноздатності і безпеки держави, а також для військової медицини. Виставка відбулася в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона. Виставку відвідали – Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та його перший заступник – Олег Можний, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та заступник Міноборони України Володимир Гаврилов (29-31.05.2023).

Спільно з структурними підрозділами КМДА та установами Національної академії наук України подано заявку на участь міста Києва у Конкурсі на здобуття Премії «Європейська столиця інновацій» (iCapital) у 2023 році, що присуджується європейським містам, які найкраще сприяють інноваціям у своїх громадах. За результатами розгляду Європейською радою інновацій наданої інформації, місто Київ вийшло до півфіналу конкурсу.

Організовано та проведено роботу круглого столу «Відкритий діалог зі стейкхолдерами щодо інноваційного розвитку міста». Під час роботи обговорюватись перспективи співпраці між науковими установами Національної академії наук України, структурними підрозділами КМДА та місцевими бізнесами. Мета заходу – це напрацювання спільних цілей для формування інноваційної екосистеми та розвитку наукового парку (21.12.2023).

Підготовлено проект концепції створення наукового парку «Аcadem.Сity», який опрацьовується експертною підгрупою з представників спільної робочої групи НАН України, КМВА та залучених експертів.

Підготовлено Технічні завдання на:

  • Розробку фінансового плану та дорожньої карти розвитку проекту наукового парку «Академ.Сіті»,
  • Розробку концепту інноваційного хабу «Academ.City» для планування розвитку території наукового парку «Академ.Сіті» та Академмістечка,
  • Організацію та проведення щорічних корпоративних інноваційних сесій «Індустріальний хакатон»,
  • Організацію міського корпоративного акселератора інноваційної діяльності.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux