Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Науково - технічна та інноваційна політика

Опубліковано 10 квітня 2024 року о 09:40

Інформація щодо реалізації Плану заходів виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Асаdеm.Сіtу» та Угоди про співпрацю між КМВА та НАНУ у 2024 році

08 лютого 2023 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Academ.Сity» та Угоду про співпрацю між Київською міською військовою адміністрацією та Національною академією наук України.

Для реалізації напрямів співпраці в рамках цього Меморандуму Сторонами погоджено, що координація її виконання покладається

з боку Київської міської військової адміністрації – на заступника голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків і Департамент промисловості та розвитку підприємництва ВО КМР (КМДА) (далі - Департамент),

з боку НАН України – на одного з віце-президентів Національної академії наук України та ДНУ «Київський академічний університет» (далі – ДНУ «КАУ»).

25.01.2024 року було затверджено План заходів виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Асаdеm.Сіtу» та Угоди про співпрацю між КМВА та НАНУ на 2024 рік (далі – План заходів).

На виконання зазначеного Плану заходів у 2024 році проведена наступна робота:

  • 19.01.2024 під час робочої зустрічі з керівництвом Президії НАН України було визначено напрямки співпраці у 2024 році та узгоджено План заходів на 2024 рік,

06.02.2024 проведено засідання експертної підгрупи з представників спільної робочої групи НАН України та КМДА щодо формування проекту Концепції створення наукового парку «Academ.City»,

27.02.2024 Департаментом та ДНУ «КАУ» затверджено Концепцію створення наукового парку «Academ.City».

Департаментом спільно з Грантовим офісом Інноваційного центру ДНУ «КАУ» опрацьовано перелік грантових конкурсів за різними сферами діяльності (зелені, смарт та кліматично-нейтральні міста, просторове планування, будівництво та нові матеріали, безпека, здоров’я, транспорт, управління водними та земельними ресурсами) та надіслано структурним підрозділам ВО КМР (КМДА) для розгляду та участі у них.

Реєстрація НП та створення його структурних підрозділів (січень 2025 – грудень 2030),

Розвиток ключових програм та проектів НП (січень 2025 – грудень 2030),

Формування стійких партнерств для сталого розвитку НП (січень 2025 – грудень 2030),

Будівництво та ремонт приміщень НП та інфраструктури (січень 2025 – грудень 2029)

Розгортання проекту, вихід на самоокупність (2030+).

У рамках розробки фінансового плану:

здійснено оцінку забезпечення функціонування окремих складових НП персоналом,

здійснено оцінку утримання елементів НП,

проведено наліз надання послуг аналогічного характеру на ринку для прогнозування доходів,

визначено основні статті бюджету на розбудову та функціонування наукового парку,

визначено потенційні джерела фінансування та спроби їх залучення,

розроблено План доходів та витрат розвитку проекту НП.

  • Розроблено технічне завдання та проведено закупівлю послуги «Розробка концепту інноваційного хабу «Академ.Сіті» для планування розвитку території наукового парку «Академ.Сіті» та Академмістечка», яка виконувалася переможцем закупівлі ТОВ «СИНХРО ПРОСТІР» протягом квітня-листопада 2024 року. В рамках виконання заходу організовано та проведено:
  • - 4 мітапи за тематикою: «Інфраструктура для науковців» (10.09.2024), «Модель взаємодії між науковцями, бізнесом та містом» (12.09.2024), «Екологічні аспекти та урбаністичні підходи до розвитку хабу» (17.09.2024), «Адміністративно-економічні питання розвитку хабу» (19.09.2024),
  • - воркшоп «Створення концепту розвитку інноваційного хабу наукового парку Academ.City» із узагальнення напрацювань мітапів та створення стратегічної концепції розвитку хабу (25.09.2024).

Концептом інноваційного хабу наукового парку Academ.City:

- визначено ключові функції хабу: сервісний центр для резидентів, платформа для взаємодії науки, бізнесу, громади та влади, центр активностей і розвитку,

- розроблено організаційну модель, що дозволить ефективно управляти хабом і залучати ресурси,

- запропоновано адміністративну структуру та фінансову модель функціонування інноваційного хабу.

  • Розроблено технічне завдання та проведено закупівлю послуги «Організація міського корпоративного акселератора інноваційної діяльності», яка виконувалася переможцем закупівлі ФОП Малицька Олена Миколаївна (ISE Group) протягом липня-листопада 2024 року. В результаті виконання заходу:

залучено 16 стартапів для акселерації,

відібрано 14 комунальних підприємств м. Києва для участі у акселераційній програмі,

15.08.2024 проведено вебінар для комунальних підприємств та структурних підрозділів КМДА «Як підприємствам працювати зі старапами»,

20.11.2024 проведено Демо-День Міського корпоративного акселератора інноваційної діяльності в Колонній залі КМДА.

Під час заходу відбулось три панельні дискусії, а саме:

Як Києву стати інноваційним містом. Міжнародний досвід інших міст,

Як стартапам робити пілоти з підприємствами,

Стан екосистеми. Можливості для стартапів.

Серед стартапів перемогу отримав Di-agnosti – додаток, що виконує звукову аналітику промислового обладнання та діагностику двигунів, що дозволяє здійснювати прогнозування потенційних збоїв у їх роботі.

Друге місце - JustSaveLife, бот для пошуку найближчої лікарні при інфаркті чи інсульті.

Третє місце - стартап Check Eye, платформа на основі штучного інтелекту для масового скринінгу хронічних захворювань, яка робить профілактичну медицину доступною.

За результатами цьогорічного проекту після акселераційної програми розпочали роботу пілотні проєкти комунальних підприємств і стартапів:

  • SigFox (Дмитро Озеров, Михайло Сорокін) запустив пілот з Київводоканалом по встановленню IoT лічильників;
  • JustSaveLife бот – пілотується з Київ Цифровий,
  • Київміськсвітло запустив пілот зі стартапом InsCom, також зацікавилось проєктом Flow Unlock від Віри Філатової, ведуться перемовини,
  • Київтелесервіс відбирає проекти для подальшого пілотування,
  • Київський центр туризму робить пілот з Exect Opti Route.

Також за результатами проведення заходу розроблено Архітектуру міського акселератора для міста Києва включно з набором послуг та видів діяльності, орієнтовану на вирішення інноваційних завдань розвитку підприємств, часткою в яких володіє територіальна громада м. Києва.

  • Розроблено технічне завдання та проведено закупівлю послуги «Організація та проведення щорічних корпоративних інноваційних сесій «Індустріальний хакатон», яка виконувалася переможцем закупівлі ТОВ «СИНХРО ПРОСТІР» протягом квітня-листопада 2024 року. В результаті виконання заходу:

здійснено визначення індустрій, актуальних челенджів та мети Індустріально хакатону,

розроблено умови участі в заході та критерії до потенційних учасників,

проведено аналіз актуальних викликів, які можна вирішити за допомогою інноваційних та наукових рішень стартапів.

25-26.10.2024 проведено перший Індустріальний Хакатон.

Учасниками Хакатону стали 12 команд науковців та стартапів, які розробили дев’ять проєктів, направлених на вирішення актуальних завдань , які стоять перед містом, а саме: оптимізація транспортних потоків та підвищення ефективності громадського транспорту, розробка рішення для впровадження системи розумного управління інфраструктурою в Києві та розробка муніципальної геоінформаційної системи (ГІС).

Переможець: команда Інституту металофізики з проєктом “Flow Unlock”, яка представила рішення з використанням матеріалів із пам’яттю форми для систем водопостачання та каналізаційних систем, що дозволяє зменшити витрати на ремонт і підвищити стабільність інфраструктури.

  • 18 травня 2024 року в Колонній залі КМДА організовано урочисту церемонію відзначення 28 кращих науковців міста Києва Подяками Київського міського голови та нагородження Почесними грамотами Київського міського голови. До проведення заходу було долучено КПНЗ «Київську Малу академію наук учнівської молоді» з презентацією виставки наукових розробок учнів Київської Малої академії наук, на якій були представлені експозиції за різними тематиками.



Основні показники наукової діяльності за 2022 р.

За інформацією Головного управління статистики міста Києва в місті працює 231 організація, що виконує наукові дослідження і розробки. Налічується понад 3,3 тис. докторів та 7,5 тис. кандидатів наук.

Кількість працівників, задіяних у виконання наукових досліджень і розробок у 2022 році, становила 27727 особи, з них дослідників 20570, техніків 1954, допоміжного персоналу 5203.

Витрати на виконання наукових досліджень і розробок становили 10374,2 млн.грн.


Основні показники інноваційної діяльності промислових підприємств м. Києва за 2021 р. ¹

Питома вага підприємств, що займалися інноваціями – 5,6 %.

Питома вага реалізованої інноваційної продукції в обсязі промислової - 0,1 %.

Кількість упровадженої інноваційної продукції (товарів, послуг) промисловими підприємствами у 2021 році становить 206 одиниць, у т.ч. 91 - нових для ринку, 115 - нових лише для підприємства.


1 Періодичність проведення державного статистичного спостереження щодо інноваційної діяльності промислового підприємства змінена з "річної" на «один раз на два роки», починаючи з 2015 року.

Academ.City

 - Меморандум про взаєморозуміння щодо створення наукового парку "Academ.City"

- План заходів виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку "Academ.City" та Угоди про співпрацю між КМВА та НАНУ на 2023 рік

- План заходів Меморандуму щодо створення Академ.сіті на 2024.pdf 



Співпраця Департаменту промисловості та розвитку підприємництва з Національною академією наук України у 2023 році


Проводилася робота щодо реалізації проєкту створення наукового парку «Academ.City».

Організовано та забезпечено підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Academ.Сity» між Київською міською військовою адміністрацією та Національною академією наук України та Угоди про співпрацю між Київською міською військовою адміністрацією та Національною академією наук України (08.02.2023).

Узагальнено пропозиції структурних підрозділів щодо потреб у впровадженні розробок, отримання консультацій від фахівців інститутів Національної академії наук України для вирішення життєво важливих питань міста Києва та направлено до НАН України.

21.04.2023 року затверджено План заходів виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення наукового парку «Аcadem.Сity» та Угоди про співпрацю між КМВА та НАНУ на 2023 рік.

Створено експертну підгрупу з представників спільної робочої групи НАН України, КМВА та залучених експертів, яка розроблятиме проєкти спільних рішень, спрямованих на реалізацію Меморандуму.

Спільно з НАН України організовано презентацію розробок для зміцнення обороноздатності і безпеки держави, а також для військової медицини. Виставка відбулася в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона. Виставку відвідали – Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та його перший заступник – Олег Можний, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та заступник Міноборони України Володимир Гаврилов (29-31.05.2023).

Спільно з структурними підрозділами КМДА та установами Національної академії наук України подано заявку на участь міста Києва у Конкурсі на здобуття Премії «Європейська столиця інновацій» (iCapital) у 2023 році, що присуджується європейським містам, які найкраще сприяють інноваціям у своїх громадах. За результатами розгляду Європейською радою інновацій наданої інформації, місто Київ вийшло до півфіналу конкурсу.

Організовано та проведено роботу круглого столу «Відкритий діалог зі стейкхолдерами щодо інноваційного розвитку міста». Під час роботи обговорюватись перспективи співпраці між науковими установами Національної академії наук України, структурними підрозділами КМДА та місцевими бізнесами. Мета заходу – це напрацювання спільних цілей для формування інноваційної екосистеми та розвитку наукового парку (21.12.2023).

Підготовлено проект концепції створення наукового парку «Аcadem.Сity», який опрацьовується експертною підгрупою з представників спільної робочої групи НАН України, КМВА та залучених експертів.

Підготовлено Технічні завдання на:

  • Розробку фінансового плану та дорожньої карти розвитку проекту наукового парку «Академ.Сіті»,
  • Розробку концепту інноваційного хабу «Academ.City» для планування розвитку території наукового парку «Академ.Сіті» та Академмістечка,
  • Організацію та проведення щорічних корпоративних інноваційних сесій «Індустріальний хакатон»,
  • Організацію міського корпоративного акселератора інноваційної діяльності.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux