Щодо громадського обговорення проєкту Положення про форму та зміст структури власності
На сайті Міністерства фінансів України оприлюднено для громадського обговорення проєкт Положення про форму та зміст структури власності.
Проєктом пропонується затвердити форму структури власності, яка буде складатися у вигляді документа, що являє собою схематичне зображення структури власності юридичної особи та яка відображає всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють цією особою самостійно чи спільно з іншими особами або незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи.
Тобто форму документу, який відображає структури корпоративної власності і кінцевих бенефіціарних власників.
Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднюватимуться на офіційному сайті Міністерства фінансів України.
В електронній формі структура власності може формуватися у довільній формі, придатній для сприйняття iї змісту, з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника юридичної особи.
На схематичному зображенні структури власності зазначаються:
всі особи, які прямо або опосередковано володіють однією особою самостійно чи спільно з іншими особами (всі учасники юридичної особи та кожної особи у кожному ланцюгу володіння корпоративними правами юридичної особи);
всі особи, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;
розмір участі (відсоток корпоративних прав), який належить кожній фізичній та/або юридичній особі, кожному трасту та/або іншому подібному правовому утворенню в іншій юридичній особі, трасті або іншому подібному правовому утворенні.
Щодо кожної фізичної особи - іноземця та особи без громадянства вказується прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) англійською мовою та його транслітерація українською мовою, країна громадянства (підданства), а у разі, якщо особа є громадянином (підданим) декількох країн, - всі країни iї громадянства, дата народження. Якщо особа у звітному році була податковим резидентом країни, відмінної від країни свого громадянства (підданства), aбo якщо особа є громадянином (підданим) декількох країн, додатково зазначається країна, податковим резидентом якої була особа у звітному році.
Щодо іноземної юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення - повне найменування англійською мовою та його транслітерація українською мовою, країну заснування (утворення), країну реєстрації довірчого власника (за наявності), місцезнаходження, ідентифікаційний номер (у разі наявності), що нерезидент використовує під час подання податкових декларацій та інших податкових документів до податкових органів у країні, резидентом якої він є.
Щодо кожного кінцевого бенефіціарного власника зазначається опис здійснення вирішального впливу на діяльність юридичної особи (прямий та/або непрямий).
У разі здійснення прямого вирішального впливу зазначається відсоток частки в статутному (складеному) капіталі юридичної особи або відсоток права голосу в юридичній особі (дані надаються у відсотках).
У разі здійснення непрямого вирішального впливу зазначається характер бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).
Нагадаємо, усі юридичні особи мають оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.
Зверніть увагу на роз'яснення Мін'юсту про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника у 2021 році.