Головна  →  Новини  →  23 квітня 2021

Підтримка бізнесу у складні часи пандемії

Підтримка бізнесу у складні часи пандемії

Київська влада робить все можливе, щоб підтримати бізнес у складні для всього світу часи.

З початку пандемії Київ активно впроваджував пільги та преференції для малого і середнього бізнесу. Цього року Київрада розширила перелік пільг. Рішення про надання пільг є фактично необмеженими в часі, будуть працювати протягом усього періоду карантинних обмежень незалежно від їхнього ступеню.

Заходи підтримки бізнесу:

літні майданчики коштуватимуть підприємцям лише 1 грн, спрощується процедура їх оформлення;

оренда комунального майна зменшується на 50 %, а у разі неможливості для підприємця, що орендує приміщення комунальної власності проводити діяльність, оренда становитиме 1 грн;

на 50 % зменшено розмір пайової участі на розміщення зовнішньої реклами, реклами на транспорті комунальної власності та для пересувної торгівлі;

користувачі транспортних засобів на період карантину звільняються від оплати за послуги користування відведеними майданчиками КП «Київтранспарксервіс».

 Малий та середній бізнес міста Києва може отримати фінансово-кредитну підтримку під 0,1 % річних.

 Місто розширило перелік суб’єктів, які мають право на компенсацію відсотків за отриманими кредитами, також знято вимогу проводити підприємницьку діяльність не менше трьох років, для отримання компенсації наразі можуть претендувати підприємці , які працюють не менше одного року.

Збільшено кількість банків, через які підприємці зможуть отримувати фінансово-кредитну підтримку.

З початку пандемії підтримка бізнесу з бюджету міста Києва оцінюється у розмірі близько 350 млн грн.

 22.04.2021 Київською міською радою підтримано рішення Київської міської ради «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 листопада 2019 року № 59/7632 «Про затвердження Комплексної міської цільової програми сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку на 2019‒2022 роки», яким передбачено збільшення у 2021 році розміру бюджетних коштів на надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва до 50 млн грн.

Вже на сьогодні 146 суб’єктів малого та середнього бізнесу міста Києва скористались можливістю компенсації відсотків по наданим банками-партнерами Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кредитам на суму близько 200 млн грн.

 Участь у засіданні взяв в.о. директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Володимир Костіков.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Програма фінансово - кредитної підтримки
суб'єктів малого та середнього
підприємництва у м. Києві