КМДА Київська міська державна адміністрація


17 червня 2020

Ухвалено закон про спрощення адміністративних процедур для бізнесу

Ухвалено закон про спрощення адміністративних процедур для бізнесу

 

Верховна Рада України ухвалила закон про продовження податкових пільг і про спрощення адміністративних процедур для бізнесу на період карантину, введеного владою в рамках заходів для протидії поширенню коронавірусу в країні.

Згідно з пояснювальною запискою до ухваленого документу, його метою є необхідність продовжити дію податкових пільг і спрощень адміністративних процедур на період карантину з метою захисту як малого, так і великого бізнесу, від негативних наслідків цих обмежень.

Закон, зокрема, передбачає продовження терміну незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства в період з 1 березня, а також пені до останнього календарного дня місяця (включно), в якому:

завершується дія карантину;
продовження мораторію на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу;
продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОПами й особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року.

Крім того, документом передбачається зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків до 200 млн грн з 500 млн грн, а також продовження терміну дії Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", який завершується 1 серпня 2020 року, до 2024 року.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.